Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar warsztatu w Sadkach - Ursus 914 stanął w płomieniach

Obrazek

W jednym z warsztatów w Sadkach (woj. kujawsko-pomorskie) zapalił się ciągnik rolniczy. Ursus 914 stanął w płomieniach. Na miejscu interweniowały cztery strażackie zastępy. Z powodu działań gaśniczych ruch w tym miejscu na S10 odbywał się z problemami.

7 stycznia 2021, 11:34

Wczorajszego dnia (tj. 6 stycznia) przed godziną 14 dyżurny straży pożarnej w Nakle nad Notecią przyjął zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego na terenie prywatnym w Sadkach (woj. kujawsko-pomorskie). Na miejscu okazało się, że Ursus 914 znajduje się w warsztacie i objęty jest płomieniami.
Do gaszenia zadysponowano cztery strażackie zastępy. Oprócz JRG z Nakła nad Notecią wysłano również zastępy OSP Sadki, OSP Jadwiżyn oraz OSP Bnin.


Przyczyna pożaru?

Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy przystąpili do ustalania prawdopodobniej przyczyny pożaru. Jak przekazał kpt. Bartosz Walkowiak, rzecznik prasowy miejscowej jednostki PSP, prawdopodobną przyczyną pożaru ciągnika rolniczego było zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu.

Działania gaśnicze miały wpływ na płynność ruchu na drodze S10 przebiegającej przez wieś. Z uwagi na wozy bojowe biorące udział w zdarzeniu, ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo. mic

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl
Fot. OSP BninWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)