Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar wiaty – wewnątrz ciągnik i kombajn zbożowy

Obrazek
Do komendy w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na jednej z posesji w Dubnie. Gdy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że płonie wiata. 
Dorota Kolasińska22 października 2020, 10:18
W wiacie, którą trawił ogień stał ciągnik i kombajn zbożowy. Powstało ryzyko zapalenia innych maszyn rolniczych, które się tam znajdowały. 

Jak informuje bielsk.eu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren działań oraz przystąpili do gaszenia pożaru. Z uwagi na panujące zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Temperaturę maszyn i więźby dachowej kontrolowano przy użyciu kamery termowizyjnej.

Na szczęście podczas pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Akcja trwała około 2 godz. 
W działaniach udział brali strażacy z państwowej komendy w Bielsku Podlaskim oraz ochotnicy z OSP Dubno, OSP Boćki i OSP Andryjanki. Łącznie - 28 strażaków. 

oprac. dkol na podst. bielsk.eu
fot. bielsk.eu


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)