Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Proszowice: części skradzionego ciągnika sprzedawali na złom

Proszowiccy policjanci zatrzymali trzech sprawców włamania, którzy skradziony ciągnik sprzedawali w częściach jako złom.

Paweł Mikos5 lutego 2021, 13:49

Na początku lutego 2021 roku z jednego z gospodarstw rolnych pod Proszowicami (woj. małopolskie) skradziono ciągnik rolniczy marki Ursus o wartości 10 tys. złotych. O przestępstwie policjantów poinformował jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją.  Mężczyzna w trakcie doglądania posesji zauważył ślady włamania do garażu i wówczas przekonał się, że Ursus zniknął.


Mundurowi, którzy zajęli się sprawą bardzo szybko zdołali namierzyć winowajców. Jak się okazało, za kradzież ciągnika rolniczego odpowiada trzech mieszkańców powiatu proszowickiego w wieku 32, 27 i 21 lat.

Rozebrali ciągnik, a części sprzedawali na złom

Złodzieje nie próżnowali. Zaraz po kradzieży rozebrali Ursusa na części. 


- Niektóre części zostały już sprzedane w okolicznych punktach skupu złomu. Pozostałe czekały na sprzedaż - wyjaśnia sierż. szt. Katarzyna Olender, rzeczniczka KPP w Proszowicach.

Prawdopodobnie chęć szybkiego zysku i sprzedaż części na złomowisko, mogła dać policjantom szansę na namierzenie przestępców.

Całe trójce postawiono już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet na okres 10 lat. 

 Paweł Mikos, ksz
Fot. pixabay (zdjęcie poglądowe)Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Mikos
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)