Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Przerzucił ręcznie 2 tony buraków, bo miał za ciężkie auto

Obrazek

Na trasie S5 Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli transport buraków do cukrowni. Okazało się, że pojazd jest zbyt ciężki, co uniemożliwia kierowcy dalszą drogę. Ten jednak miał na to sposób…

Dominika Mulak27 września 2020, 19:25
W czwartek na trasie S5 pod Gnieznem inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, które przewoziły buraki do cukrowni.

- W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia kategorii piątej na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, bowiem jego rzeczywista masa całkowita została przekroczona o ponad 4%, czyli o 1,75 t. Zamiast 40 t ważył 41,75 t - wyjaśnia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Masa pojazdu uniemożliwiała dalszą jazdę. Kierowca „wanny” znalazł jednak na to sposób. W trakcie kontroli postanowił ręcznie przerzucić blisko 2 tony buraków na inny pojazd, aby móc kontynuować trasę.Tym samym pojazd został doprowadzony do normatywności. To jednak nie uchroniło przedsiębiorcy przed konsekwencjami. Grozi mu łącznie 6 tys. złotych kary.

Źródło: www.epoznan.pl
Fot. WITD


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)