Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Rolnik wciągnięty przez WOM. Rozrzucał obornik na polu...

Obrazek

Na Mazowszu doszło do tragicznego wypadku. Podczas prac polowych najprawdopodobniej rolnik manewrował przy wałku odbioru mocy. Nie udało się go uratować.

Dorota Kolasińska31 marca 2023, 07:00

W miejscowości Śliski niedaleko Pułtuska w woj. mazowieckim doszło do wypadku na jednym z pól. Podczas rozrzucania obornika rolnik najprawdopodobniej manewrował przy WOM, który go wciągnął. Niestety służby, które zostały wezwane około godz. 15.05 27 marca po przyjeździe ustaliły, że obrażenia ciała są tak duże, że odstąpiono od czynności ratunkowych. Stwierdzono zgon.

Na miejscu pierwsze pojawiły się zastępy straży pożarnej z Pułtuska i okolicznego Pniewa, a także policja i ratownicy medyczni. Niestety nie mogli już nic zrobić.

Ciało 68-letniego rolnika zostało wydobyte spod maszyny i przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Jak wskazują wstępne ustalenia był to nieszczęśliwy wypadek, a policja wyklucza udział osób trzecich.

Wypadki związane z wciągnięciem przez wałek odbioru mocy zdarzają się bardzo często. Wystarczy wystający fragment ubrania pochwycony przez wałek i tragedia gotowa. Niestety oprócz poważnych okaleczeń zdarzają się także zdarzenia śmiertelne. Policja apeluje o rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych.

dkol/mcz

fot. archiwum TAPPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)