Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Rolnik zaatakowany przez 700-kilogramowego byka! 13-latek ruszył na ratunek

Obrazek

Jak donoszą austriackie media, 13-letni strażak ruszył na ratunek sąsiadowi, gdy ten został zaatakowany przez 700-kilogramowego byka.

Dominika Mulak4 stycznia 2022, 15:23
Jak donosi gazeta tips.at oraz inne austriackie media, 13-letni Austriak uratował życie rolnika. Luca Sinzinger z Eggerding w powiecie Schärding w Górnej Austrii jest młodszym strażakiem i interweniował, gdy 700-kilogramowy byk zaatakował jego sąsiada.
 

Liczne złamania po ataku byka


Chłopak pomagał 29-letniemu rolnikowi w pracach na gospodarstwie. Tego feralnego dnia na szczęście usłyszał jego wołanie o pomoc.

Dokładnie zdarzenie miało miejsce w połowie grudnia 2021 roku. 29-letni mężczyzna został przyparty do betonowej ściany przez byka w oborze w swoim gospodarstwie. Atak ten spowodował liczne obrażenia ciała zagrażające życiu.

Jak donosi serwis tips.at, 13-latek nie czekając ani chwili, natychmiast pobiegł do obory i przegonił zwierzę. W ten sposób mógł wyciągnąć nieprzytomnego już mężczyznę z budynku i rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy. - Działałem dokładnie tak, jak uczyliśmy się w młodzieżowej straży pożarnej - wyjaśnia 13-latek zaangażowany w Ochotniczej Straży Pożarnej w Maasbach. Następnie wybrał numer alarmowy.

Ranny mężczyzna został następnie przewieziony do szpitala. W wyniku licznych złamań musiał przejść operację. Jego życiu w tej chwili nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jak donoszą tamtejsze media, jest na dobrej drodze do wyzdrowienia.

Z kolei towarzysze 13-latka ze straży pożarnej są bardzo dumni z niego. Zdobytą wiedzę wykorzystał w praktyce, dzięki czemu prawdopodobnie uratował życie swojemu sąsiadowi.

źródło: www.agrarheute.com
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)