Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Rozrzutnik obornika zabił rolnika?

Obrazek

39-letni rolnik poniósł śmierć podczas prac polowych na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty w województwie łódzkim. Jego ciało znaleziono przy włączonym wałku przekaźnika, pomiędzy ciągnikiem a rozrzutnikiem.

Karol Pomeranek15 listopada 2022, 14:50
Do tragicznego zdarzenia doszło 12 listopada 2022 roku na polu w jednej z miejscowości w powiecie łęczyckim.
– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyzna ciągnikiem rolniczym przy wykorzystaniu rozrzutnika rozwoził obornik na pole – relacjonuje asp. szt. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.
Służby powiadomił świadek, którego zaniepokoił unieruchomiony od dłuższego czasu pojazd z włączonym silnikiem i pracującą maszyną. Kiedy podszedł do pojazdu ujawnił ciało sąsiada przy włączonym wałku przekaźnika, pomiędzy ciągnikiem a rozrzutnikiem. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-latka. 

„Wielu tragicznych w skutkach wypadków można uniknąć”

Łęczycka Komenda apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich. Jak czytamy, wielu tragicznych w skutkach wypadków można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności:
  • nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
  • nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
  • nie naprawiajmy i nie operujmy przy włączonych maszynach rolniczych.
  • ubierajmy się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujemy! Przez nieodpowiednio dobraną odzież ruchome części urządzenia mogą wciągnąć rękę, a obuwie nie uchronni przed kontuzją.
– Zawsze kierujmy się rozsądkiem i rozwagą, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas prac polowych jest najważniejsze! – dodaje aspirant Kowalski.
fot.: archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)