Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Śmiertelny wypadek – mercedes wyprzedzał ciągnik. Co będą sprawdzać policjanci?

Obrazek

W woj. lubelskim w doszło do tragicznego wypadku podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego. Tragedia rozegrała się na drodze pomiędzy Krasnobrodem, a Zamościem.

Dorota Kolasińska26 lutego 2022, 13:06

Jak informuje Lubelska Policja wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej Komendy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Lipsko. 

42-latek jadący Mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa próbował wyprzedzić jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą. Po zjechaniu na przeciwny pas ruchu zderzył się z samochodem marki Skoda.


Kierowca Skody, 73-letni mieszkaniec gminy Krasnobród mimo podjętej reanimacji zmarł. W samochodzie była także kobieta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

- Kierujący mercedesem twierdzi, że ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas aby uniknąć wjechania w przyczepę ciągnika. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają zamojscy policjanci – podaje Lubelska Policja.

Ciągnik prowadził 25-latek, mieszkaniec gminy Zamość. Siła uderzenia była tak silna, że pojazd marki Mercedes został obrócony wokół własnej osi i uderzył w przyczepę, natomiast Skoda wjechała do przydrożnego rowu. Jak podaje policja zarówno kierujący skodą, jak też podróżująca z nim pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. Uwolniła ich straż pożarna.25-letni kierujący ciągnikiem rolniczym i 42-latek prowadzący mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń i byli trzeźwi.

- Droga na miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ponieważ przez kilka godzin pracowali tam policjanci i zabezpieczali ślady. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku będą ustalali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Będą oni też ustalać czy przyczepa, z którą poruszał się kierujący ciągnikiem była prawidłowo oświetlona – podaje policja.

Oprac. dkol na podst. lubelska.policja.gov.pl

Fot. lubelska.policja.gov.pl/Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)