Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonęła stodoła i zabudowa gospodarcza. Są ranni...

Obrazek

Do pożaru stodoły połączonej z zabudową gospodarczą doszło w miejscowości Przechód, w gminie Korfantów (w województwie opolskim). Dwie osoby zostały poparzone.

11 września 2018, 11:35

W sobotę około pod wieczór dyżurny KW PSP w Opolu dostał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Przechód. Okazało się, że ogień objął stodołę i błyskawicznie zaczął się rozprzestrzeniać na pobliskie zabudowania. Na miejsce posłano 12 zastępów straży pożarnej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, strażakom udało się ewakuować 26 sztuk bydła oraz 36 sztuk świń.

 

Niestety ogień strawił całą stodołę, a wraz z nią słomę, siano i około 40 ton ziarna. Spaleniu uległy, oprócz budynków, także przechowywane wewnątrz maszyny rolnicze oraz ciągnik.    

 

W pożarze zostały poszkodowane 2 osoby, które doznały lekkich poparzeń. Do szpitala na badania trafiła ciężarna kobieta. Inny poszkodowany - mężczyzna - po przebadaniu przez pogotowie pozostał na terenie gospodarstwa. Strażakom udało się ocalić pobliski budynek mieszkalny.

 

oprac. mm, źródło i foto: KW PSP w Opolu  

     Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)