Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonęło bydło, siano i słoma – pożar w Obrzynowie

Obrazek

W Obrzynowie na Pomorzu wybuchł pożar w budynku gospodarczym, gdzie utrzymywane były zwierzęta gospodarskie. Strażacy mieli niełatwe zadanie…

Dorota Kolasińska30 kwietnia 2022, 07:38

W województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim w Obrzynowie wybuchł pożar w jednym z budynków gospodarskich. Dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie, przyjął zgłoszenie o pożarze około 16.00 20 kwietnia br.

Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Obrzynowo, 3 zastępy z OSP Prabuty, 1 zastęp z OSP Jakubowo, 1 zastęp z OSP Kołodzieje oraz 2 patrole policji.

- Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 5 prądów gaśniczego wody w natarciu na pożar oraz obronie sąsiadujących budynków, przeprowadzeniu prac rozbiórkowych konstrukcji obiektu, dogaszeniu pogorzeliska. Przy użyciu ładowarki teleskopowej dokonano usunięcia resztek palącej się konstrukcji budynku, słomy, siana i 9 sztuk bydła, których nie udało się uratować. Dokonano sprawdzenia, kamerą termowizyjną oraz miernikiem tlenku węgla, sąsiadujących budynków – relacjonuje PSP w Kwidzynie. Akcja trwał około 4 godzin.

 
Niestety to nie jedyny pożar zabudowań gospodarskich w ostatnich dniach. Niedawno pisaliśmy o gigantycznym pożarze kurnika. Zobacz TUTAJ.

oprac. dkol na podst. PSP Kwidzyn
Fot. PSP Kwidzyn

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy