Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonęło bydło, siano i słoma – pożar w Obrzynowie

Obrazek

W Obrzynowie na Pomorzu wybuchł pożar w budynku gospodarczym, gdzie utrzymywane były zwierzęta gospodarskie. Strażacy mieli niełatwe zadanie…

Dorota Kolasińska30 kwietnia 2022, 07:38

W województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim w Obrzynowie wybuchł pożar w jednym z budynków gospodarskich. Dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie, przyjął zgłoszenie o pożarze około 16.00 20 kwietnia br.

Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Obrzynowo, 3 zastępy z OSP Prabuty, 1 zastęp z OSP Jakubowo, 1 zastęp z OSP Kołodzieje oraz 2 patrole policji.

- Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 5 prądów gaśniczego wody w natarciu na pożar oraz obronie sąsiadujących budynków, przeprowadzeniu prac rozbiórkowych konstrukcji obiektu, dogaszeniu pogorzeliska. Przy użyciu ładowarki teleskopowej dokonano usunięcia resztek palącej się konstrukcji budynku, słomy, siana i 9 sztuk bydła, których nie udało się uratować. Dokonano sprawdzenia, kamerą termowizyjną oraz miernikiem tlenku węgla, sąsiadujących budynków – relacjonuje PSP w Kwidzynie. Akcja trwał około 4 godzin.

 
Niestety to nie jedyny pożar zabudowań gospodarskich w ostatnich dniach. Niedawno pisaliśmy o gigantycznym pożarze kurnika. Zobacz TUTAJ.

oprac. dkol na podst. PSP Kwidzyn
Fot. PSP Kwidzyn


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)