Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonęły zwierzęta, maszyny rolnicze, budynki i auta

Obrazek

Ponad stu strażaków przez kilka godzin walczyło z żywiołem w powiecie wyszkowskim. Niestety nie udało się uratować zwierząt, budynków inwentarskich, maszyn rolniczych i aut. Na szczęście budynki mieszkalne ocalały. 

Dorota Kolasińska26 kwietnia 2019, 11:43
W Starej Pecynie w powiecie wyszkowskim w woj. mazowieckim 24 kwietnia br. wybuchł ogromny pożar. Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków w środę po 15.00. Ogień przenoszony przez silny wiatr szybko rozprzestrzeniał się na kolejne zabudowania.

W akcji gaśniczej w gminie Długosiodło brało udział ponad 100 strażaków. Pożar strawił cztery sąsiadujące siedliska, w tym budynki gospodarskie, zwierzęta, sprzęt i maszyny rolnicze. Gaszenie pożaru utrudniał silny środowy wiatr. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

- Spaleniu uległo łącznie 17 budynków gospodarczych: szop, stodół, garaży, chlewni, a także 7 pojazdów osobowych, koparka i sprzęt rolniczy - informuje st. kpt. Marcin Turowski z Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie. Strażakom udało się obronić przed ogniem 4 budynki mieszkalne. Pożar gasiło 20 jednostek PSP oraz OSP z powiatu wyszkowskiego i ostrowskiego. Straty szacowane są na ponad milion złotych. Przyczyny pożaru ustala policja.

W powiecie wyszkowskim, jak w większości regionów kraju, panuje susza, zaprószenie ognia w takich warunkach, w połączeniu z porywistym wiatrem dało idealne warunki do wybuchu pożaru i ogromnych zniszczeń.

 


oprac. dkol na podst. osp.pl
Fot. OSP Prostyń
Film Facebook OSP Prostyń


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)