Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Stężyca: sieczkarnia poharatała rękę rolnikowi

Wystarczy chwila nieuwagi i tragedia gotowa. Boleśnie przekonał się o tym 32-latek, któremu sieczkarnia do kukurydzy omal nie urwała ręki!

Kamila Szałaj23 września 2020, 15:37
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przed południem, na terenie gminy Stężyca (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-latek kosił kukurydzę. W pewnym momencie maszyna została unieruchomiona, gdyż zapchały się elementy tnące. Wtedy mężczyzna wyłączył silnik i próbował naprawić awarię. Jednak bębny tnące, które nie zdążyły się jeszcze zatrzymać, poważnie raniły prawą dłoń rolnika

32-latek został przetransportowany do szpitala w Puławach.

Policja apeluje o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. 

- Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może skończyć się tragicznie – wyjaśnia starszy aspirant Radosław Żmuda z Lubelskiej Policji.

oprac. ksz, na podst. KWL, fot. Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)