Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Stodoła, sprzęt rolniczy, warsztatowy, słoma i siano poszły z dymem…

Obrazek

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Kozłówce (pow. lubartowski) w niedzielny wieczór 8 marca, gdzie w jednym z gospodarstw rolnych wybuchł pożar stodoły, w której znajdował się sprzęt rolniczy i warsztatowy oraz siano i słoma. Niestety, strażakom nie udało się uratować tego mienia.

Bartłomiej Czekała10 marca 2020, 06:21
Jak informuje portal osp.pl, strażacy PSP z Lubartowa i druhowie OSP z okolicznych miejscowości gasili pożar, który wybuchł w niedzielę wieczorem w Kozłówce w powiecie lubartowskim. Budynek doszczętnie spłonął, wraz z nim ogień strawił sprzęt rolniczy oraz siano.

- Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili pożar stodoły o konstrukcji murowano-drewnianej. W chwili przyjazdu strażaków budynek był w całości objęty ogniem. Działania strażaków polegały na podaniu prądów gaśniczych wody na palący się obiekt. Po ugaszeniu ognia część konstrukcji budynku została rozebrana - relacjonował dla osp.pl Dariusz Sierociński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Spłonął przechowywany w stodole sprzęt rolniczy i warsztatowy oraz składowane tam siano i słoma.

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Na miejscu interweniowały zastępy PSP z Lubartowa oraz OSP Kamionka, OSP Kozłówka, OSP Samoklęski, OSP Firlej i OSP Niedźwiadzie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru - ustala to policja.

oprac. bcz na podst osp.pl
Fot. PSP Lubartów


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy