Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Stodoła, sprzęt rolniczy, warsztatowy, słoma i siano poszły z dymem…

Obrazek

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Kozłówce (pow. lubartowski) w niedzielny wieczór 8 marca, gdzie w jednym z gospodarstw rolnych wybuchł pożar stodoły, w której znajdował się sprzęt rolniczy i warsztatowy oraz siano i słoma. Niestety, strażakom nie udało się uratować tego mienia.

Bartłomiej Czekała10 marca 2020, 06:21
Jak informuje portal osp.pl, strażacy PSP z Lubartowa i druhowie OSP z okolicznych miejscowości gasili pożar, który wybuchł w niedzielę wieczorem w Kozłówce w powiecie lubartowskim. Budynek doszczętnie spłonął, wraz z nim ogień strawił sprzęt rolniczy oraz siano.

- Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili pożar stodoły o konstrukcji murowano-drewnianej. W chwili przyjazdu strażaków budynek był w całości objęty ogniem. Działania strażaków polegały na podaniu prądów gaśniczych wody na palący się obiekt. Po ugaszeniu ognia część konstrukcji budynku została rozebrana - relacjonował dla osp.pl Dariusz Sierociński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Spłonął przechowywany w stodole sprzęt rolniczy i warsztatowy oraz składowane tam siano i słoma.

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Na miejscu interweniowały zastępy PSP z Lubartowa oraz OSP Kamionka, OSP Kozłówka, OSP Samoklęski, OSP Firlej i OSP Niedźwiadzie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru - ustala to policja.

oprac. bcz na podst osp.pl
Fot. PSP LubartówPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)