Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Strażacy i rolnicy razem przeciwko pożarom na polach

Obrazek

Panująca susza oraz coraz liczniejsze pożary ściernisk i zbóż na pniu sprawiły, że strażacy i rolnicy w jednej z gmin połączyli swoje siły żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się ognia i strat w uprawach.

Donata Kosicka18 lipca 2019, 15:16
Na genialny pomysł wpadli strażacy z gminy Grębocice (powiat polkowicki, województwo wielkopolskie) wraz z władzami gminy. Wymyślili akcję „Strażacy są z rolnikami! Kosisz zboże - daj im znać!”, która jest skierowana do wszystkich rolników.

Akcja trwa od 18 lipca aż do odwołania. Przez cały ten czas w gminnej OSP dyżurować będzie kierowca i trzech strażaków. Będą oni w gotowości bojowej do niesienia pomocy w każdej chwili. Wszystko po to, by maksymalnie skrócić czas reakcji na zgłoszenie i dotarcia na miejsce pożaru. W ramach akcji strażacy proszą rolników o poinformowanie Komendanta Gminnego Straży Pożarnej w Grębocicach o zamiarze koszenia zboża.

Strażacy ochotnicy apelują również do samych rolników, żeby mieli z sobą na polu w kombajnach i ciągnikach sprawne gaśnice, które mogą zgasić ogień w samym zarodku, unikając tym sposobem tragedii. Strażacy radzą również mieć w pogotowiu ciągnik z talerzówką, ponieważ wykonując szybko podorywkę można powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia i i uchronić sąsiednie pola przed spaleniem.

Całą akcję tego żniwnego pogotowia bojowego strażaków będzie finansował Urząd Gminy w Grębocicach.

dkd
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)