Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Świętokrzyskie: kolejny pożar zboża i ścierniska

Obrazek

Letnia aura i panująca susza nadal sprzyja występowaniu pożarów w naszym kraju. Coraz częściej słyszymy o palącym się zbożu na pniu i ścierniskach.

Donata Kosicka3 sierpnia 2019, 00:03
Tym razem do kolejnego pożaru zboża na pniu i ścierniska doszło w miejscowości Kolosy (gmina Czarnocin, województwo świętokrzyskie).

Na terenie gdzie szalał żywioł szybko pojawiły się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, które w błyskawicznym tempie przystąpiły do akcji gaśniczej. 

Rozprzestrzeniający się ogień strawił około 40 arów pszenicy na pniu i około 1 ha słomy.

Strażacy po zakończeniu akcji gaśniczej sprawdzili pożarzysko kamerą termowizyjną i wykluczyli ukryte zarzewia ognia.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczny pożar gospodarstwa! 13 zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem o dobytek rolników!

dkd
fot. Komenda Główna Straży Pożarnej


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)