Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

TIR zajeżdża drogę rolnikom podczas ich protestu (FILM)

Wczoraj informowaliśmy na łamach naszego portalu o protestach rolników, które odbywały się w różnych miejscach w Polsce. Podczas tych protestów miały miejsce różne incydenty. Nie wszystkim bowiem rolnicze protesty się podobały…

Bartłomiej Czekała23 listopada 2019, 20:42
Rolnicy, zaniepokojeni nagłym pojawieniem się wirusa ASF w woj. lubuskim i jego szybkim rozprzestrzenianiem, które może doprowadzić do pojawienia się ognisk choroby w stadach świń, postanowili zaprotestować przeciwko zbyt wolnym - ich daniem - działaniom władz w walce z pomorem. 

Jeden z wczorajszych protestów odbywał się na drodze krajowej nr 92 z Poznania do Pniew na odcinku pomiędzy Sękowem a Tarnowem Podgórnym. Rolnicy z terenu powiatów: szamotulskiego i międzychodzkiego zebrali się na parkingu przy stacji paliw w Sękowie i w liczbie ok. 35 ciągników ozdobionych biało-czerwonymi flagami i transparentami z napisami „STOP ASF” ruszyli wolno w zwartej kolumnie w stronę Tarnowa Podgórnego.

Relację z wczorajszych protestów znajdziesz TUTAJ.

Podczas tego pokojowego przejazdu, który nadzorowała także Policja, doszło do niespodziewanego zdarzenia. Nagle jadący przeciwległym pasem ruchu TIR zjechał na pas, którym poruszały się ciągniki rolnicze, zajeżdżając drogę jednemu z nich. Doszło do krótkiej wymiany słów i gestów. Kierowca ciężarówki bardzo dosadnie wyraził swoją dezaprobatę dla takiej formy rolniczych protestów.

Film pokazujący do zdarzenie opublikował na YouTube kanał „Rolnik Pawłowice”. Pod filmem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy zarówno wyrażających solidarność z uczestnikami protestów, jak i szykanujących gospodarzy za taką formę protestu.A jakie jest Wasze zdanie? Czy uważacie, że rolnicze protesty powinny odbywać się w takiej formie na krajowych drogach, czy może w innych miejscach? Piszcie w komentarzach – czekamy na Wasze opinie.


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)