Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia pod Krakowem. 41-letni rolnik zmiażdżony przez kombajn

Obrazek

 

5 lipca 2022 r. w podkrakowskiej miejscowości Damice zginął 41-letni rolnik, który został przygnieciony przez kombajn po tym, jak zjechał maszyną do rowu.

Justyna Czupryniak9 sierpnia 2022, 12:02

Damice. Śmierć kombajnisty podczas żniw

Trwają żniwa, które w wielu przypadkach są walką z czasem, pogodą i zmęczeniem. Niemal codziennie dochodzi do wypadków z udziałem rolników, którzy są również operatorami maszyn. Wystarczy chwila nieuwagi, zbieg nieszczęśliwych okoliczności, by stracić nie tylko kombajn czy prasę, ale również życie. Tak było w przypadku 41-letniego rolnika z Damic, który stracił panowanie nad kombajnem i wjechał do rowu.

Rolnik stracił panowanie nad kombajnem

W piątek 5 lipca 2022 r. chwilę po godz. 19 do jednostek straży pożarnych w Damicach, Naramach, Maszkowie, Widomej, Krasieńcu Starym i Krakowie wpłynęło zgłoszenie o 41-letnim rolniku, który stracił panowanie nad kombajnem, wjechał do bardzo głębokiego rowu i został przygnieciony przez maszynę.


Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy uwolnili rolnika i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, ponieważ mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Niestety, mimo długiej reanimacji, kombajnisty nie udało się uratować.

Policja i prokurator przez wiele godzin prowadzili czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyn tragedii.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: OSP Krasieniec Stary

Fot: OSP Krasieniec StaryPicture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)