Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia pod Rybnikiem: pociąg zderzył się z ciągnikiem, zginął rolnik

Obrazek

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rybniku doszło do tragicznego wypadku. Jak ustalili policjanci, kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg...

Kamila Szałaj25 lutego 2022, 16:38

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano w Rybniku, w dzielnicy Chwałowice na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W ciągnik z przyczepą uderzył pociąg jadący na teren kopalni.

- Kierujący ciągnikiem wjechał pod nadjeżdżający pociąg, którego maszynista wykonywał manewr cofania. W wyniku odniesionych obrażeń, kierujący ciągnikiem, 52-letni mężczyzna zmarł. 49-letni maszynista pociągu oraz kierownik – ustawiacz pojazdu byli trzeźwi - wyjaśnia nam asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku.

Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik został całkowicie zmiażdżony. Teraz wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmie się policja pod nadzorem prokuratury.


Kamila Szałaj, fot. KMP RybnikPicture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)