Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia śmigłowca pod Strzegomiem – zginęły dwie osoby

Obrazek
Na pole buraków pod Strzegomiem spadł śmigłowiec, zginął pilot i pasażer. Prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych sprawdzą jak doszło do wypadku. 
Dorota Kolasińska4 lipca 2020, 09:47
W woj. dolnośląskim pod Strzegomiem doszło do tragicznego wypadku. Na pole buraków spadł śmigłowiec, zginęło dwóch mężczyzn. Ofiary to dwaj mężczyźni w wieku 46 i 48 lat, jeden z nich był właścicielem śmigłowca. Nie widomo kto pilotował śmigłowiec. 

– W ustaleniu przyczyny wypadku może pomóc nagranie wideo, które będzie analizowane przez śledczych. Jeden ze świadków zdarzenia mówił o nierównej pracy silnika śmigłowca.

- Na miejscu stwierdzono, że śmigłowcem podróżowały dwie osoby, maszyna jest rozbita, a z baku wycieka paliwo. Poszkodowanymi zajęli się pracownicy ZRM. Natomiast strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren, a także zabezpieczyli miejsce wycieku paliwa. Przybyły lekarz stwierdził zgon obu pasażerów śmigłowca - informuje Lech Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano siedem zastępów strażackich, policję i ratownictwo medyczne. Sprawą zajmie się Prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. 


oprac. dkol na podst. tvn24/osp.pl
Fot. KP PSP Świdnica


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)