Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragiczny pożar: zginął strażak z OSP Zbąszyń

Obrazek

W woj. wielkopolskim w powiecie nowotomyskim wybuchł pożar. Nowy rok dla tamtejszej straży pożarnej musiał być bardzo trudny, gdy okazało się po ugaszeniu pożaru, co się wydarzyło. 

Dorota Kolasińska3 stycznia 2022, 16:13

Strażacy nad ranem w Nowy Rok, 1 stycznia 2022 r. odebrali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego, który przylegał do budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Strzyżewo, o pożarze poinformowali mieszkańcy, którzy włączyli syrenę. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej. Na początku do akcji ruszyli strażacy z lokalnej OSP, później dołączyli strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Do akcji zadysponowano również:

  • dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl,
  • dwa z OSP Zbąszyń,
  • dwa z Przyprostyni,
  • po jednym z Łomnicy i Nądni,
  • a także w dalszej części działań - oficera operacyjnego z KSP PSP.

Po ugaszeniu pożaru znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Jak wstępnie ustalono, był to 66-letni właściciel gospodarstwa. Strażacy ewakuowali 5 szt. trzody chlewnej, usunęli siano i zboże, które znajdowało się na poddaszu budynku.

- Niestety w wyniku pożaru śmierć poniósł nasz druh i członek zarządu. Cześć jego pamięci - poinformowali strażacy z OSP Strzyżewo.

Wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmie się Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu pod nadzorem prokuratora. 

oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl

Fot: OSP ZbąszyńPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)