Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragiczny wypadek w Lubuskiem – byk nadział rolnika na rogi i uciekł do lasu

O tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek 14. sierpnia po godz. 20:00 w miejscowości Brody w woj. lubuskiem. Podczas zaganiania byka do zagrody rozjuszone zwierze nadziało rolnika na rogi i zaciągnęło pobliskiego lasu - informuje portal tvp.info.

Bartłomiej Czekała16 sierpnia 2020, 17:15
Policja zna opis zdarzenia od świadka - myśliwego, który przebywał w tym lesie na polowaniu. 48- letni rolnik wypasał bydło na pastwisku położonym przy swoim gospodarstwie. Podczas zaganiania bydła do zagrody jeden z byków odłączył się od stada.

Gdy rolnik próbował go zagonić z powrotem do stada wówczas rozjuszone zwierzę ruszyło na swojego właściciela i nadziało go na rogi. Następnie byk ruszył w stronę pobliskiego lasu i tam zrzucił rolnika na ziemię.

Myśliwy, który zauważył byka w lesie natychmiast ruszył mężczyźnie z pomocą. Mimo prób reanimacji i w wyniku odniesionych ciężkich ran 48-letni rolnik zmarł na miejscu.

Źródło: tvp.info
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)