Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ursus przygniótł pijanego rolnika w rowie - jego stan jest ciężki

Obrazek

W woj. małopolskim doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł prowadzącego maszynę rolnika. Jego stan jest poważny.

Dorota Kolasińska25 października 2021, 14:48

W niedzielę wieczorem w miejscowości Turza, w powiecie tarnowskim 51 - letni rolnik jechał polną drogą o znacznym nachyleniu. Do ciągnika marki Ursus miał podpięty zbiornik na materiały płynne. Nagle ciągnik przewrócił się na lewy bok do rowu, przygniatając mężczyznę, który nie mógł się wydostać spod ciężkiego sprzętu. Najprawdopodobniej nie zapanował nad pojazdem na nierównej drodze, a ponadto na pewno w ocenie sytuacji nie pomógł alkohol we krwi. 
Przewrócony ciągnik znalazł mężczyzna, którego zaniepokoił dźwięk ciągnika i chwilę później głośny trzask. Zobaczył, że pod maszyną leży kierowca i natychmiast wezwał pomoc. Na miejsce przyjechali strażacy i zespół ratownictwa medycznego.- Dziś o godzinie 17:55 zostaliśmy zadysponowani do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego w naszej miejscowości. Na miejsce udał się zastęp GLBARt. Po dotarciu zastaliśmy przewrócony pojazd i osobę poszkodowaną uwiezioną pod pojazdem. Działania polegały na ewakuacji poszkodowanego oraz udzieleniu pomocy medycznej. Do zdarzenia został zadysponowany zespół ratownictwa medycznego oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – relacjonuje Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Turza. W akcji brały udział również OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, KM PSP PC Siedliska, ZRM, LPR - Ratownik 6 oraz Policja.


- Kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Doznał on poważnych urazów urazu klatki piersiowej. Został operowany i aktualnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – podaje Tarnowska Policja.W związku z wypadkiem policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach będą prowadzić postepowanie wyjaśniające.

Cud, że pod takim ciężarem rolnik nie zmarł na miejscu oraz, że tak szybko nadeszła pomoc, która wydobyła mężczyznę spod ciągnika. 

oprac. dkol na podst. Tarnowska Policja

Fot. Tarnowska Policja/OSP TurzaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)