Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Utknął z 15-sto metrowymi kłodami na torach

Obrazek

Brak wyobraźni kierującego ciągnikiem rolniczym, przewożącym 15 metrowe drzewa przez przejazd kolejowy, omal nie doprowadził do tragedii. Cały wóz utknął na rogatkach kolejowych i zablokował przejazd. Wiedząc, co może się za chwilę wydarzyć, mężczyzna zaczął przecinać kłody drewna, jednak zderzenie z pociągiem było nieuniknione.

Aleksandra Galus4 kwietnia 2018, 10:13
Kolizja ciągnika rolniczego z pociągiem miała miejsce w sobotę na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Brzozowica Duża (woj. lubelskie). Mężczyźni przewożący na wozie ścięte drzewa nie zdążyli w porę przejechać przez przejazd. Zamykające się rogatki kolejowe zaklinowały 15-sto metrowe pnie ściętych drzew, uniemożliwiając zjazd z torowiska ciągnikowi.

Spanikowany rolnik nie zdążył na czas przeciąć drzew, a zbliżający się skład relacji Warszawa-Brześć uderzył w część drzewa wystającą z wozu.

Na szczęście, w wyniku zdarzenia nie ucierpieli ani podróżujący pociągiem ani pasażerowie ciągnika. Uszkodzeniu natomiast uległy podzespoły lokomotywy oraz urządzenia kolejowe przy torach.

Wobec kierowcy ciągnika będzie prowadzone postępowanie spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu lądowym z grożącą mu karą do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna utracił już prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.   mm, ag, na podst. info i fot.: policja lubelska


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)