Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Uwaga na dzikie zwierzęta – kolejne zderzenie auta z łosiem

Obrazek
Coraz częściej dochodzi do wypadków drogowych z udziałem łosi. Nie zawsze chodzi o przekroczenie dozwolonej prędkości. Wystarczy, że zwierzę wtargnie na drogę. 
Dorota Kolasińska2 marca 2020, 17:56

Kilka dni temu pisaliśmy o wypadku drogowym w Janowicach w powiecie świdnickim, w którym łoś wpadł do auta wprost na siedzenie pasażera, a kierowca cudem uniknął śmierci. Konieczne było wydobycie łosia przy pomocy dźwigu.
 

W miniony weekend doszło do kolejnego wypadku drogowego. W niedzielę po południu Ochotnicza Straż Pożarna Ręczaje Polskie została zadysponowana do wypadku – potrącenia łosia przez samochód osobowy na drodze pomiędzy Ręczajami Polskimi, a Mostówką. Autem podróżowała 4-osobowa rodzina. Na szczęście i tym razem nikt w wyniku wypadku nie odniósł poważnych obrażeń. 

W Polsce jest wiele miejsc, gdzie łosie notorycznie są widziane przy trasach szybkiego ruchu i drogach krajowych m.in. na Kaszubach, Podlasiu czy Mazowszu, gdzie nie ma siatek zapobiegających wbieganiu zwierząt na drogę. Kierowca osobówki wcale nie musi poruszać się z zawrotną prędkością. Wystarczy, że zwierzę wyskoczy przed maskę samochodu. Dorosłe osobniki mogą osiągać nawet 2,1 m w kłębie i mieć długość 3,2 m. 

oprac. dkol na podst. osp.pl
Fot. osp.pl

Sami zobaczcie jak może skończyć się takie zderzenie na przykładzie innego wypadku drogowego sprzed kilku lat... 

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)