Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

W zderzeniu z ciężarówką Volvo ciągnik John Deere nie miał szans…

Obrazek

Wystarczyła chwila nieuwagi mężczyzny kierującym samochodem ciężarowym marki Volvo, by uderzy w jadący przed nim  ciągnik rolniczy marki John Deere. Dla rolnika kierującego traktorem ten wypadek zakończył się w szpitalu.

Bartłomiej Czekała19 listopada 2019, 11:02
Do wypadku doszło w piątkowy poranek 15. listopada na drodze krajowej nr 32 łączącej Żodyń z Kopanicą w Wielkopolsce przy granicy z woj. lubuskim. O godz. 6:15 Komisariat Policji w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o wypadku ciężarówki marki Volvo z ciągnikiem rolniczym marki John Deere, zagregowanym z obracalnym pługiem. 

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawcą wypadku jest 61-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który kierował TIR-em. Poruszał się on ze zbyt dużą prędkością jadąc drogą nr 32 za ciągnikiem John Deere, kierowanym przez 24-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego.

Kierowca Volvo próbował wyhamować, ale nie zdołał uniknąć zderzenia. W jego wyniku ciężarówka znalazła się w przydrożnym rowie, a traktor przewrócił się na jezdnię.

Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierujący Volvo 61-latek wyszedł z wypadku prawie bez szwanku, ale otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych. Natomiast kierowcę ciągnika John Deere przetransportowano od wolsztyńskiego szpitala, gdzie przebywał na obserwacji.

Usuwanie uszkodzonych pojazdów i sprzątanie jezdni trwało kilka godzin. W tym czasie policjanci kierowali ruch objazdami przez Siedlec i Babimost.

Źródło: wielkopolskamagazyn.pl
Fot. wielkopolskamagazyn.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)