Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Warmińsko-Mazurskie: Spłonęła obora, strażacy nie uratowali wszystkich zwierząt

Obrazek

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 6. stycznia nad ranem w Marcinowie (powiat ełcki, woj. warmińsko-mazurskie). W ogniu stanęła obora, w której znajdowało się 40 zwierząt. Niestety, nie udało się wszystkich uratować.

Bartłomiej Czekała9 stycznia 2021, 16:52
Tuż przed godz. 5:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Ełku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Marcinowo.  Na miejsce natychmiast skierowano kilka zastępów straży pożarnej, ale szybko zadysponowano do akcji gaśniczej kolejne.

Gdy strażacy dotarli na miejsce pożaru, zastali całą oborę objętą ogniem, a jej dach już się zawalił do środka. Udało im się uratować sąsiedni budynek gospodarczy oraz mieszkalny, ale obora niestety doszczętnie spłonęła. Mimo starań strażaków z uwagi na silne płomienie część zwierząt znajdujących się w oborze spłonęła w pożarze.

Jak informuje Ratownictwo Powiatu Ełckiego, dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na sąsiedni budynek gospodarczy i mieszkalny, ale budynek obory spłonął doszczętnie.W całej akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów strażaków z JRG w Ełku, okolicznych OSP oraz zastępy z sąsiedniego powiatu OSP Wieliczki. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

oprac. bcz na podst osp.pl
(Zdjęcia: Marcin Waszkiewicz/Ratownictwo Powiatu Ełckiego)

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy