Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Warmińsko-mazurskie: zmarł 52-latek poturbowany przez byka

Obrazek

Zwierzęta bywają nieobliczalne. Na pozór spokojne zwierze, z którym obcujemy codziennie może stać się śmiertelnie niebezpieczne. Przekonał się o tym 52-letni mężczyzna ze Szczepkowa Borowego (woj. warmińsko-mazurskie).

Donata Kosicka14 października 2019, 16:38
W ubiegłą sobotę (12.10) w miejscowości Szczepków Borowy w województwie warmińsko-mazurskim, w godzinach popołudniowych, doszło do tragedii. Dramat rozegrał się na jednym z pastwisk, na którym pasł się byk. Pasące się zwierze zaatakowało 52-latka, który chciał je sprowadzić do zagrody.

Brakiem obecności 52-letniego gospodarza zainteresowała się jego matka, która poprosiła sąsiada o odnalezienie swojego syna. Mężczyzna nie pozostał bierny na prośbę starszej kobiety i poszedł go szukać. Niestety znalazł go rannego na łące w ogrodzeniu gdzie znajdował się byk. 52-latek zachowywał jeszcze przytomność. Przybyły na miejsce mężczyzna od razu wezwał pomoc.

Wezwane na prośbę mężczyzny służby ratunkowe, straż pożarna i policja, od razu przystąpiły do akcji ratunkowej. Tuż po przyjeździe pogotowia ratunkowego 52-letni gospodarz został przekazany medykom, którzy rozpoczęli długotrwałą resuscytację.

Na miejsce tragedii wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, żeby móc przetransportować poszkodowanego jak najszybciej do szpitala.Niestety pomimo wszelkich starań służb medycznych poturbowany przez byka mężczyzna, na skutek licznych obrażeń ciała, zmarł.

Nie wiadomo dlaczego zwierze zaatakowało 52-letniego rolnika. Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii byk został przewieziony do izolatki i poddawany jest obserwacjom. Ostateczna decyzja co zrobić ze zwierzęciem zostanie dopiero podjęta.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKACH W ROLNICTWIE!

dkd
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)