Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielki pożar suszarni k. Brzegu. W środku było 85 ton kukurydzy!

Dziś rano w Nowej Wsi Małej (woj. opolskie) doszło do dużego pożaru suszarni kukurydzy. W środku było 85 ton ziarna. Ogień gasiło dziesięć jednostek straży pożarnej.

Kamila Szałaj17 listopada 2020, 16:13
Po godz. 6 rano straż pożarna z Brzegu otrzymała zgłoszenie o pożarze w Nowej Wsi Małej pod Grodkowem. Jak informują miejscowe media, zapaliła się suszarnia z kukurydzą w dużym przedsiębiorstwie zajmującym się zaopatrzeniem rolnictwa i obrotem płodami rolnymi. Znajdowało się w niej około 85 ton ziarna.

Pożar był na tyle duży, że do akcji skierowano aż dziesięć zastępów straży pożarnej. Gaszenia nie ułatwiał fakt, że ogień pojawił się wysoko, bo na 20 metrze suszarni. Strażacy zalewali ją wodą pompowaną przez otwory wycięte w metalowej konstrukcji zbiornika. Akcja gaszenia trwała kilka godzin.

Jak powiedział PAP dyżurny KW PSP w Opolu, pożar w silosie stojącym obok bliźniaczych konstrukcji nie zagrażał pozostałym zbiornikom. 

Na razie nie wiadomo, co spowodowało pożar. Ale straty będą ogromne. Przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniała policja.

ksz, oprac. na podst. ratownictwo.opolskie.pl, PAP, brzeg.naszemiasto.pl, fot. Sławek Sekieta, KP PSP Brzeg


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)