Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: byk zaatakował 29-latka. Skończyło się tragicznie

Obrazek

We wtorek, w jednym z wielkopolskich gospodarstw na terenie gminy Połajewo doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letniego rolnika stratował byk. Mimo prowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł. Jak doszło do zdarzenia?

 

Justyna Glapiak12 sierpnia 2022, 14:48

Według relacji oficer prasowej KPP w Czarnkowie st. asp. Karoliny Górznej-Kustry wypadek miał miejsce we wtorek, 9 sierpnia, w godzinach wieczornych, podczas wykonywania prac gospodarskich. Do zdarzenia doszło w zagrodzie, gdzie utrzymywano byki luzem. Kiedy rolnik chciał naprawić rurę dostarczającą wodę do poideł dla zwierząt, został potrącony przez jedno z nich, w wyniku czego najprawdopodobniej uderzył ciałem w drzwi kojca. Obecni na miejscu zdarzenia podjęli próby reanimacji mężczyzny, jednak mimo tego, 29-latek zmarł.

Służby zabezpieczyły ciało mężczyzny. Choć dokładne okoliczności wypadku nie są na razie znane, to właśnie uderzenie w bramę śledczy wstępnie uznali za bezpośrednią przyczynę śmierci rolnika. Aby móc to potwierdzić, potrzebna jest jednak sekcja zwłok. Ta zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie.

Wypadkiem zajmie się prokurator

Czynności na miejscu były prowadzone pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance. Trwa ustalanie przebiegu, okoliczności i przyczyn tego zdarzenia – powiedziała st. asp. Górzna-Kustra.

To nie pierwszy raz, kiedy byk był agresywny w stosunku do rolnika. Na początku sierpnia doszło do tragicznego wypadku pod Leżajskiem. Byk zabił 44 letniego rolnika. 

Podobne, choć szczęśliwsze w skutkach, zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca w Nowej Wsi (woj. Mazowieckie). Tam zwierzę podczas codziennych czynności w zagrodzie poturbowało 32-letniego rolnika. Poszkodowany jednak przeżył uderzenie, trafił do szpitala i przeszedł operację.

opr. Justyna Glapiak

fot. envato elementsPicture of the author
Autor Artykułu:Justyna Glapiak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)