Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Byki wpadły do szamba

Obrazek

Zgłoszenie o wpadnięciu byków do szamba na terenie jednego z gospodarstw w gminie Sompolno (województwo wielkopolskie) wpłynęło do PSP w Koninie w nocy z 2 na 3 grudnia tuż po godzinie 2:00. Na pomoc zwierzęciu w opałach wyruszyli strażacy.

Donata Kosicka4 grudnia 2019, 09:35
Właściciel gospodarstwa położonego w gminie Sompolno (woj. wielkopolskie) poinformował przybyłych na miejsce strażaków, że do zdarzenia doszło około godziny 17:00. To właśnie wtedy ruszta nośne w budynku inwentarskim, w którym utrzymywane było bydło zarwały się. Do szamba znajdującego się pod całym budynkiem wpadły dwa byki. Jednego udało się właścicielowi wraz z pracownikiem wyciągnąć, z kolei do drugiego nie mogli dotrzeć ponieważ zwierze przemieściło się w dalszą część zbiornika.

Masa ciała każdego ze zwierząt wynosił ponad 600 kg. Strażacy do ratowania zwierzęcia schodzili w odzieży przeznaczonej do pracy w wodzie, a także ze względu na odór wykorzystali sprzęt chroniący drogi oddechowe. Byka udało im się wyprowadzić na zewnątrz przy wykorzystaniu lin. Do akcji zaangażowały się cztery zastępy straży pożarnej.

dkd
źródło/fot. KM PSP w Koninie, OSP Sompolno


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)