Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Ciężarówka z transporetrm kaczek wpadła do rowu

Obrazek

W miniony piątek (29.11) po godzinie 5:00 ciężarówka transportująca kaczki wpadła do rowu przy drodze krajowej nr 11 łączącej Oborniki z Poznaniem w miejscowości Chludowo. Na skutek tego wypadku droga była zablokowana, a przejazd został wyznaczony przez pobliską stację benzynową.

Donata Kosicka2 grudnia 2019, 16:16
Zgłoszenie o ciężarówce w rowie w miejscowości Chludowo (województwo wielkopolskie) strażacy odebrali w ubiegły piątek we wczesnych godzinach porannych. Po przybyciu na miejsce udało im się ustalić, że tirem podróżowały dwie osoby i transportowali oni ok. 8,5 tony żywych kaczek. Kierowca i pasażer wyszli natomiast bez szwanku. Gorzej było z kaczkami, ponieważ na skutek wypadku część transporterów z kaczkami wypadła z naczepy. Niestety część zwierząt nie przeżyła upadku. Część klatek otworzyła się i zwierzęta biegały wokół ciężarówki. Z zadaniem wyłapanie ptaków zmierzyli się przybyli na miejsce strażacy.

Cała akcja ratowania zwierząt, które przeżyły oraz wyciąganie ciężarówki trwała kilka godzin. Auto po wydostaniu z przydrożnego rowu, zostało odholowane. Na czas prac wyznaczono objazd przez pobliską stację benzynową. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, którego zadaniem było zbadanie stanu zdrowia zwierząt, które przeżyły. Po uzyskaniu pozytywnej opinii kaczki ruszyły w dalszą podróż.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKACH W ROLNICTWIE!

dkd
źródło: tvn24.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)