Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Kobieta zgubiła się nocą na polu we mgle

Obrazek

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci i strażacy z Leszna i okolic prowadzili poszukiwania 73-letniej kobiety, która zgubiła się późnym wieczorem we mgle na polach w pobliżu miejscowości Goniembice i Wyciążkowo. Wychłodzoną i osłabioną kobietę odnaleziono jeszcze tej samej nocy.

Bartłomiej Czekała23 grudnia 2019, 15:08
Jak informuje portal elka.pl, Mieszkanka Leszna odwiedziła w Goniembicach znajomą. Gdy wracała samochodem do domu, warunki były bardzo trudne. Mgła znacznie ograniczała widoczność. Przed godz. 23.00 policja otrzymała zgłoszenie od jej koleżanki, że kierująca zgubiła się i nie wie jak wrócićdo Leszna. Dyżurnemu z leszczyńskiej Policji udało się nawiązać kontakt z 73-latką.

- Było ciemno, a dodatkowo orientację zakłócała gęsta mgła. Kobieta poinformowała dyżurnego, że idzie drogami polnymi, gdyż jej auto ugrzęzło w błocie. Dyżurny cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny z kobietą, która informowała go o charakterystycznych miejscach w okolicy. Najpierw policjanci odnaleźli samochód zaginionej, a następnie przy pomocy strumieni świateł halogenowych ustalili położenie kobiety, która informowała, że widzi światło - powiedziała portalowi elka.pl Daria Żmuda z leszczyńskiej Policji.

Akcja poszukiwawcza w gęstej mgle byłą trudna, mimo że prowadziło ją kilka policyjnych patroli  dysponujących także psem tropiącym. Jednak do przeszukania był zbyt duży obszar (ok. 5 ha), więc ok godz. 2:00 policjanci poprosili o pomoc strażaków z Leszna i Lipna. Na miejsce poszukiwań przybyło 12 strażaków z obu tych jednostek i już przed godz. 3:00 kobieta została odnaleziona na drodze gruntowej pomiędzy polami.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, ale kobiety nie trzeba było hospitalizować i jeszcze tej samej nocy wróciła do domu.

Wczoraj IMGW wydało ostrzeżenia dla całej Wielkopolski przed gęstymi mgłami, ograniczającymi widoczność nawet do 60 m.

oprac. bcz
Źródło: elka.pl
Fot. pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)