Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: mężczyzna najechany przez ciągnik rolniczy trafił do szpitala

Obrazek

W środę w miejscowości Lipka Wielka mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Z urazem nogi oraz podbrzusza trafił do szpitala.

Dominika Mulak20 lipca 2020, 13:25

W środę w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu dotarło zgłoszenie o wypadku na jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Lipka Wielka. Poszkodowany mężczyzna - pracownik gospodarstwa - został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na miejsce zadysponowano Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Kiedy jednostki ratunkowe dotarły na miejsce zdarzenia, zastały wyciągniętego spod maszyny mężczyznę. Jak się okazało, został on najechany przez tylne koło pojazdu. Przed dotarciem strażaków oraz ratowników medycznych na miejsce, poszkodowanemu pomocy udzielił właściciel gospodarstwa oraz osoby postronne. Przy użyciu podnośników pomogli rannemu wydostać się z spod ciągnika.

Mężczyzna z urazem nogi oraz podbrzusza trafił do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

W akcji udział brały dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy strażaków z OSP Lwówek, a także zastęp z OSP Bolewice.
 
Źródło: www.pnt.info.pl
Fot. PSP Nowy Tomyśl


Przeczytaj także:

Wielkopolska: Pożar w gospodarstwie – spłonęły zwierzęta, słoma i budynki

Zabezpieczono ciągniki za 350 tys. zł - maszyny pochodzą z kradzieży?

Podlaskie: Kobieta przygnieciona przez ciągnik rolniczy - potrzebna jest krew!Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)