Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: nie żyje mężczyzna przygnieciony przez strop

Obrazek

W województwie wielkopolski, w miejscowości Nieświastowice pod Mieściskiem doszło do tragicznego wypadku. Podczas prac remontowych chlewni na dwójkę mężczyzn zawalił się strop. Niestety jeden z nich nie żyje.

Donata Kosicka26 listopada 2019, 13:05
Zgłoszenie o zawaleniu stropu budynku inwentarskiego wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wczoraj (25.11) o godzinie 10:38. Przybyli na miejsce strażacy dowiedzieli się, że pod gruzami znajduje się jeden mężczyzna, z którym nie ma kontaktu. Nie tracąc czasu od razu przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz prac związanych z wyciągnięciem poszkodowanego mężczyzny.

Ponieważ istniało ryzyko kolejnych osunięć stropu, strażacy w obawie o własne życie, przy pomocy narzędzi pneumatycznych i specjalnych podpór zabezpieczyli betonową płytę i wydostali nieprzytomnego mężczyznę na zewnątrz budynku, oddając pod opiekę ratowników medycznych. Niestety pomimo wszelkich starań medyków, nie udało się im przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego mężczyzny.

Drugi z poszkodowanych mężczyzn sam opuścił budynek przed przyjazdem służb ratunkowych. Jego stan zdrowia zbadano w karetce Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Do akcji zaangażowano także Specjalistyczną Grupę  Poszukiwawczo-Ratowniczą z Komendy Miejskiej PSP z Poznania, której zadaniem było zabezpieczenie całego budynku za pomocą drewnianych stempli. Będący na miejscu Inspektor Nadzoru Budowlanego wykluczył budynek z dalszego użytkowania.

dkd
źródło/foto KPPSP w Wągrowcu


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)