Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Piorun zabił bydło!

Obrazek

Zapowiedzi IMiGW o wczorajszych burzach i intensywnych opadach deszczy w Wielkopolsce niestety się sprawdziły. Podczas szalejącej burzy w Jankowie Przygodzkim (województwo wielkopolskie) piorun uderzył w budynek gospodarczy zabijając przy tym 15 sztuk bydła.

Donata Kosicka28 sierpnia 2019, 12:08
Wczoraj jednostki straży pożarnej w Wielkopolsce miały pełne ręce roboty. Często byli wzywani do powalonych drzew i zerwanych dachów. Najpoważniejszym ze zgłoszeń jakie otrzymali mundurowi był pożar obory w Jankowie Przygodzkim.

Powodem pożaru był piorun, który uderzył w oborę. W budynku aktualnie utrzymywane było bydło. Na skutek uderzenia pioruna zginęło 15 zwierząt. Bydło utrzymywane w budynku obok na szczęście udało się uratować.

Szalejąca burza uszkodziła budynek na tyle poważnie, że musi być rozebrany. Na szczęście żadnemu z gospodarzy i biorących udział w akcji nic się nie stało.

dkd
źródło/fot. wlkp24.info


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)