Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Pożar bel słomy na przyczepie

Zaczęły się żniwa a z nimi, niestety, także i pożary. Do groźnego zaprószenia ognia doszło dziś w okolicach Kościana (woj. wielkopolskie).

Bartłomiej Czekała14 lipca 2020, 22:16
Jak informuje portal ekoscian.eu, na drodze łączącej Przysiekę Polską i Bruszczewo doszło do pożaru. Ciągnik rolniczy poruszał się po drodze z przyczepą – platformą wypełnioną zwożonymi z pola belami słomy.  Podczas jazdy na wspomnianym odcinku doszło do zaprószenia ognia.

Kierowca ciągnika, gdy zauważył ogień dojechał do miejsca, gdzie ogień nie groził już zbożu rosnącemu na pobliskich polach. Odczepił przyczepę i odjechał traktorem kilkanaście metrów od płonącej przyczepy.

Na miejsce zdarzenia wysłano straż pożarną z PSP w Kościanie, OSP w Starym Bojanowie i OSP w Czaczu. Pożar szybko opanowano. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do powstania pożaru. Ale w takich przypadkach najczęstszą przyczyną jest iskra, która wydostanie się z komina wydechowego ciągnika.

Spłonęło około 10 balotów słomy. Przyczepa na szczęście mocno nie ucierpiała. Droga przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna – informuje portal ekoscian.eu.

oprac. bcz na podst. ekoscian.eu
Fot. Piotr Pewiński/ekoscian.euPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)