Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Pożar na fermie drobiu w Mierzewie

W długi majowy weekend strażacy walczyli nie tylko z zalaniami, podtopieniami i skutkami wichur, lecz także z ogniem. Do groźnego pożaru doszło w sobotę 1. maja nad ranem w Mierzewie (pow. gnieźnieński) w Wielkopolsce.

Bartłomiej Czekała3 maja 2021, 14:04
Tuż przed godz. 8:00 dyżurny w Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego na fermie drobiu w miejscowości Mierzewo. Na miejsce natychmiast skierowano 2 zastępy PSP w Gnieźnie oraz zastępy OSP z Niechanowa, Witkowa, Mielżyna i Wiekowa.

Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest kotłownia przylegająca do budynku inwentarskiego, w którym znajdowało się ok. 7 tys. sztuk drobiu. Druhowie od razu rozpoczęli walkę z ogniem, dzięki czemu spaleniu uległa tylko kotłownia i zaplecze gospodarcze, a kurnik z żywym inwentarzem udało się uratować.

Wodę do walki z żywiołem czerpano z hydrantów naziemnych oraz ze stawu znajdującego się na terenie gospodarstwa. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny, ale jeszcze przez cały dzień strażacy dogaszali pogorzelisko i rozbierali nadpalone elementy konstrukcyjne dachu.

Strażacy stwierdzili, że w kotłowni znajdował się piec na bele słomiane, duże ilości pojemników do pakowania jajek oraz drobny sprzęt warsztatowy. Wszystko to uległo spaleniu. Trwa jeszcze szacowanie strat
Bcz
Fot. OSP Niechanowo/FB

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy