Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Pożar przyczepy z belami słomy na drodze

Obrazek

Upały sprzyjają pożarom w te żniwa. Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę 8. sierpnia na trasie Koźmin Wielkopolski Wałków (woj. wielkopolskie). Podczas jazdy zapaliły się bele słomy, przewożone  na przyczepie.

Bartłomiej Czekała10 sierpnia 2020, 13:45
Do pożaru doszło tuż po godz 11:00. Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani strażacy z OSP Koźmin oraz z PSP w Krotoszynie.

Gdy druhowie dotarli na miejsce płonęła już cała przyczepa z załadowanymi na niej belami słomy. Rolnik, który ciągnął traktorem przyczepę zdążył ją odczepić i odjechać w bezpieczne miejsce.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do akcji gaśniczej, która trwała blisko 3 godziny. Najpierw ugaszono płomienie na przyczepie i na poboczu, następnie odholowano przyczepę na pobliskie pole z zerwanym ścierniskiem i przy pomocy ciągnika z ładowaczem czołowym zdejmowano z niej tlące się bele słomy oraz dogaszano je.Służby uczestniczące w akcji nie podały informacji na temat wysokości strat, które poniósł właściciel słomy i przyczepy do przewozu bel.

Źródło: osp.pl
Fot. S. Sikora/OSP Koźmin Wlkp.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)