Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Pożar stodoły pod Jarocinem – rolnik stracił 250 tys. zł

Obrazek

Przez całą noc strażacy z powiatów: jarocińskiego i pleszewskiego walczyli z pożarem stodoły, który wybuchł w miejscowości Kurcew w gminie Kotlin k. Jarocina. Uchroniono od ognia budynki gospodarcze i dom mieszkalny, stodoła niestety się spaliła.

Bartłomiej Czekała13 sierpnia 2020, 08:35
Ogień w murowanej stodole pojawił się późnym wieczorem 12. sierpnia. Natychmiast po zgłoszeniu dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, 2 zastępy z OSP Racendów, OSP Kotlin, OSP Sławoszew, OSP Kurcew, OSP Twardów. Strażaków z powiatu jarocińskiego wsparli w działaniach gaśniczych sąsiedzi z powiatu pleszewskiego (wieś Kurcew leży na granicy obu powiatów). Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie wysłała do działań gaśniczych po jednym zastępie z JRG Pleszew, OSP Czermin i OSP Broniszewice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zostali podzieleni na 2 zespoły. Pierwszy z nich walczył z pożarem stodoły, drugi natomiast zabezpieczał pozostałe budynki w gospodarstwie przed zajęciem ich ogniem. Udało się uratować budynek mieszkalny i pozostałe budynki gospodarcze. Niestety, ze stodoły pozostały tylko murowane ściany. Spaliła się więźba dachowa, pokrycie dachu i zawartość stodoły, w której były zmagazynowane zbiory słomy i siana. Wartość utraconego mienia oszacowano na 250 tys. zł, a wartość uratowanego na 1 mln zł – informuje portal jarocinska.pl.

Strażacy z obu sąsiadujących powiatów wspólnie gasili też pożar, który wybuchł w minioną niedzielę. PAliło się wówczas zboże an pniu pomiędzy miejscowościami Kurcew i Mamoty.

Źródło: jarocinska.pl
Fot. OSP Broniszewice


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)