Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Śmiertelnie zderzenie motorowerzysty z koparką

Obrazek

W miniony wtorek (12.11) tuż przed godziną 17:00 w miejscowości Blinek w województwie wielkopolskim doszło do tragicznego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zderzył się tam motorower z koparką.

Donata Kosicka13 listopada 2019, 10:01

Jesienna pogoda znacznie utrudnia nam jazdę, głównie przez śliską nawierzchnię, opady deszczu i wcześnie zapadający zmrok. Prawdopodobnie było i tak tym razem. Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Blinek, gmina Rakoniewice, wpłynęło do dyżurnego grodziskiej policji 12.11 tuż przed godziną 17:00. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim ustalili, że jadący motorowerem 17-letni młody mężczyzna zderzył się z koparko-ładowarką. Na podstawie zeznań udało się ustalić, że 17-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał nadjeżdżającą z naprzeciwka pojazd budowlany.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji zabezpieczyli wszystkie ślady i przesłuchali mężczyznę kierującego sprzętem budowlanym. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo wszelkich starań medyków, nie udało się uratować życia 17-latka.

Okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia są przedmiotem badań i śledztwa grodziskich funkcjonariuszy policji pod nadzorem Prokuratora rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.

dkd
fot. KPP Grodzisk Wielkopolski


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)