Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: spłonął kurnik, a wraz z nim 40 tys. kurczaków

Obrazek

W wielkanocny poniedziałek, nad ranem w Perzynach (woj. wielkopolskie) wybuchł pożar na fermie drobiu. Jeden z kurników spłonął, a wraz z nim życie straciło około 40 tysięcy kurcząt.

Dominika Mulak6 kwietnia 2021, 13:06
Służby zgłoszenie o pożarze w miejscowości Perzyny (woj. wielkopolskie) otrzymały około godziny 9 nad ranem. Początkowo informowano, że pali się chlewnia, ostatecznie to okazało się nieprawdą. Pożar pojawił się w kurniku o wymiarach 90 m długości na 12 m szerokości. W budynku inwentarskim znajdowały się zwierzęta.

Akcja gaśnicza, z uwagi na bliskie sąsiedztwo zbiorników z paliwem musiała w pierwszej fazie skupić się na obronie ich przed ogniem. 11 zastępów straży pożarnych dzieliło więc działania w natarciu oraz obronie obiektów przed ogniem.

Po ponad pięciu godzinach udało się ugasić pożar, niestety wszystkie zwierzęta, jakie wewnątrz obiektu przebywały zginęły w płomieniach lub na skutek dymu. Łącznie 40 tys. kurczaków.

Na obecną chwilę nie wiadomo, co doprowadziło do powstania niebezpieczeństwa.

Michał Czubak, źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl
Fot. OSP Zbąszyń


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)