Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wierzchem i „wężykiem” na kucyku po flaszce w podziękowaniu

Obrazek

"Oj, Kaźmirz, Witia wierzchem jedzie! - Nie może być! Na kocie?!"
Pamiętacie tę scenę z „Samych swoich”?  Tak mi się skojarzyło, gdy przeczytałam informację o nietypowej interwencji policjantów w powiecie aleksandrowskim. W filmie zamiast kota, pojawił się koń, tutaj zamiast właściciela z kucem, był kuc z właścicielem…

Aleksandra Galus28 sierpnia 2018, 14:20
Policjanci z Konecka (powiat aleksandrowski, województwo kujawsko-pomorskie) zatrzymali w ostatni piątek 43-latka, który w miejscowości Niszczewice po pijaku jechał… wierzchem na kucu.

Po zatrzymaniu tego niefrasobliwego jeźdźca na koniu, okazało się że zaobserwowana przez funkcjonariuszy jazda „wężykiem” słusznie budziła podejrzenia o stan trzeźwości mężczyzny. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma prawie 1,8 promila alkoholu we krwi. Za jazdę kucem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem i może nawet trafić za kraty.

W rozmowie z policjantami 43-latek twierdził, że kucyk zgubił mu się kilka godzin temu. Znalazł go jeden z mieszkańców miejscowości, w której mieszkał dlatego postanowił mu się odwdzięczyć, kupując alkohol, który wspólnie… wypili. A jakże!

Koniem zaopiekowała się rodzina jeźdźca, a nim samym funkcjonariusze. Teraz amator jazdy konnej przed sądem będzie odpowiadał za jazdę wierzchem po pijanemu. Za wykroczenie to może trafić nawet za kraty.  ag, info i fot. policja kujawsko-pomorska


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)