Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia w woj. świętokrzyskim: Ciągnik przygniótł mężczyznę do ściany stodoły

Obrazek

Do wypadku doszło dzisiejszego ranka w woj. świętokrzyskim. Ciągnik przycisnął mężczyznę do ściany budynku gospodarskiego. Mimo udzielonej pomocy, skutki były tragiczne.

Dorota Kolasińska17 października 2022, 12:41

Jak podaje Radio Kielce w miejscowości Życiny w gminie Raków doszło do tragicznego wypadku. Zgłoszenie do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej dotarło o 9:25 dzisiejszego ranka (17.10.2022). Na numer alarmowy zadzwoniła matka poszkodowanego mężczyzny, która wyszła na podwórze i zastała na nim przewrócony ciągnik. Jej 56-letni syn był zakleszczony pomiędzy ciągnikiem, a ścianą stodoły.


Zanim pomoc przybyła na miejsce w gospodarstwie udało się wyciągnąć spod ciągnika mężczyznę.

– Z treści zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przyciśnięty przez ciągnik rolniczy i jest nieprzytomny. Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Rakowa. Okazało się, że osoby postronne ewakuowały poszkodowanego spod traktora. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po ok. 7 minutach na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął prowadzenie akcji medycznej. Niestety, nie przyniosła ona zamierzonego efektu. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny – relacjonował Marcin Bajur z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach dla Radia Kielce. W akcji brało udział pięć zastępów Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe.


Na miejscu pracuje policja w celu ustalenia przyczyn tragicznego zdarzenia.

Oprac. dkol na podst. radiokielce.pl

Fot. Envato ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)