Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wpadła krowa do piwnicy… bo była łakoma?

Obrazek

W ostatnich dniach strażacy mają pełne ręce roboty. Najpierw krowa na dachu teraz w piwnicy. Ciekawe czym jeszcze zwierzęta są w stanie nas zaskoczyć?

Dominika Mulak25 lipca 2019, 09:59
Do nietypowej akcji wezwani zostali strażacy z OSP w Słupii. Z samego rana dostali zgłoszenie, że ważąca kilkaset kilogramów krowa wpadła do piwnicy przez kwadratowy otwór w podłodze.

- Około 5:30 zadysponowano nas do miejscowości Pijanów w gminie Słupia Konecka, gdzie krowa wpadła do piwnicy na głębokość około 2 metrów. Właściciel tłumaczył, że zwierzę zerwało się w nocy i demolując drzwi chciało dostać się do środka budynku, gdzie była pasza - podał do wiadomości Mateusz Zając, naczelnik OSP Słupia.

Aby umożliwić zwierzęciu wyjście, strażacy byli zmuszeni rozkuć wejście do piwnicy.

- Najpierw poszerzyliśmy wejście pilarką tarczową, ale nie udało się jej podnieść na pasach mimo użycia ciągnika, dlatego ostatecznie rozkuliśmy fundament i wyjście, trochę jej pomagaliśmy i udało się ją wyciągnąć - dodaje Zając.

Na szczęście cała akcja przebiegła pomyślnie. Po wydobyciu krowy przekazano ją właścicielowi. Na miejscu interweniowały OSP Słupia, OSP Wilczkowice i JRG Końskie. dm

Źródło: osp.pl
Fot. OSP Słupia


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)