Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wrocław: dzik-terrorysta wpadł do domu i pokiereszował kobietę

Chwile grozy przeżyła jedna z mieszkanek Wrocławia. Na teren jej posesji wpadł dzik. Najpierw sforsował furtkę, potem drzwi tarasowe, a na koniec wtargnął do domu i ranił mieszkającą w nim kobietę. Jak do doszło do tego zdarzenia?

Natalia Marciniak-MusiałKamila Szałaj8 lutego 2021, 13:00
W piątkowe popołudnie 5 lutego 2021 r. na wrocławskich Maślicach dzik sforsował furtkę do ogrodu, rozbił drzwi tarasowe i wtargnął do domu. Kobieta, która w nim mieszka próbowała wygonić zwierzę, ale te ją poturbowało. Kobieta ma złamany nos, stłuczenia i rany cięte.

Syn zaatakowanej kobiety wyjaśnia, że kobieta próbowała wygonić intruza i uciekła do ogrodu, by otworzyć zwierzęciu zatrzaśniętą furtkę. Wtedy dzik ją zaatakował.

Przechodnie zaalarmowali służby ratunkowe

Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, że dzięki reakcji przechodniów do poranionej mieszkanki przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili jej pomocy i powiadomili syna kobiety. 

Dzik-terrorysta szukał jedzenia

Wszystko wskazuje na to, że zgłodniały dzik-terrorysta szukał jedzenia i dlatego zachowywał się tak agresywnie. Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdza, że zwierzę uciekło i na razie nie udało się go złapać. 


Oprac. Natalia Marciniak-Musiał, Kamila Szałaj
Zdjęcie: Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)