Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragiczny wypadek: 44-latkowi kombajn wciągnął obie nogi!

Obrazek

Ludzka bezmyślność nie zna granic… Próbował nogami osunąć zboże w zbiorniku kombajnu w trakcie jego pracy. Kiedy maszyna zaczęła wciągać mu nogi, jego dramatyczny krzyk usłyszał sąsiad, który ruszył mu z pomocą.

Dominika Mulak29 lipca 2019, 13:50
44-letni mieszkaniec gminy Czemierniki (woj. lubelskie) o mały włos w wyniku braku wyobraźni straciłby życie. Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 18:00, kiedy mężczyzna wykonywał prace polowe związane z koszeniem zboża. Rolnik w pewnym momencie podczas opróżniania zbiornika na zboże, nie wyłączając silnika w kombajnie zaczął nogami osuwać zastałe zboże. Wtedy jeden z ruchomych elementów urządzenia zaczepił za odzież wierzchnią mężczyzny i zaczął wciągać mu nogi.

Przeraźliwy krzyk mężczyzny zerwał na równe nogi innego rolnika pracującego w pobliżu. Ten natychmiast ruszył mu z pomocą. Kiedy wyłączył silnik okazało się, że noga była na tyle unieruchomiona, że trzeba było wezwać na miejsce straż pożarną.

Kombajnista z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. dm

Źródło: radzyn-podlaski.lubelska.policja.gov.pl
Fot.: radzyn-podlaski.lubelska.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)