Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wypadek ciężarówki na A1. Świnie wybiegły na jezdnię

Do groźnego wypadku doszło dziś ok. godz. 12.00 na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim. Przewróciła się ciężarówka przewożąca trzodę chlewną. Zwierzęta, które się z niej wydostały, biegały po drodze. Droga nadal jest zablokowana. 

Kamila Szałaj11 stycznia 2021, 17:23
Do kolizji doszło dziś przed godziną 12.00, na 244. km autostrady A1 w miejscowości Sójki w woj. łódzkim. Jak wyjaśnił w rozmowie z nami asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przewróciła się tam ciężarówka przewożąca ponad 150 sztuk sztuki świń. Zwierzęta biegały po autostradzie.

- Droga była całkowicie nieprzejezdna, bo trzeba było te świnie zabezpieczyć i podnieść auto. Zorganizowano objazdy Węzeł Północ do DK60, następnie do DK92 do Węzła Kutno Wschód i wjazd na A1 - zaznaczył funkcjonariusz.

Jak udało nam się ustalić, droga nie jest jeszcze przejezdna. 

- Trasa rzeczywiście jest jeszcze zablokowana. Świnie zostały uprzątnięte, a tir postawiony na koła, ale trzeba go jeszcze usunąć - wyjaśniła nam dyżurna rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Dodała, że kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala w Zgierzu. Nie miała natomiast informacji, czy jakieś świnie zginęły w wyniku tej kolizji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód przewrócił się, gdyż kierowca nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. 

Kamila Szałaj, fot. PSP KUTNO/WP.PL


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)