Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wypadek ciężarówki pod Goleniowem – buraki cukrowe wysypały się na drogę S3

Obrazek

Trwa kampania cukrownicza, a w niej zawsze zdarzają się wypadki. Nie tylko podczas zbioru lub załadunku buraków cukrowych, lecz także podczas transportu. Taka właśnie sytuacja miała miejsce w miniony czwartek w woj. zachodniopomorskim.

Bartłomiej Czekała17 października 2020, 07:00
Tuż po godzinie 9:00 strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Goleniowie otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego na drodze ekspresowej S3 na odcinku Gorzów - Szczecin na wysokości miejscowości Przybierniów.

Dyżurny natychmiast skierował do akcji kilka zastępów strażackich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na pasie rozdzielającym oba kierunki jazdy znajduje się ciężarówka marki Scania z przewróconą naczepą, z której na jezdnię wysypał się niemal cały ładunek – w tym przypadku były to buraki cukrowe wiezione od plantatora do cukrowni.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy kierowcy samochodu oraz usunięcia z jezdni buraków cukrowych, stanowiących zagrożenie dla pojazdów drogowych. Buraki trzeba było przeładować na inną ciężarówkę.

Jak ustaliła policja, kierowca auta ciężarowego podczas jazdy stracił panowanie nad kierownicą, wypadł z jezdni i uderzył w bariery energochłonne, w wyniku czego naczepa przewróciła się na bok.

Po około 2 godzinach akcji ruch na drodze S3 został przywrócony.

Fot. OSP PrzybiernówPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)