Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wypadek w lesie – ciągnik Ursus przewrócony przez 2 przyczepy

Obrazek

Strażacy z jednostki OSP w Margoninie zostali wezwani w czwartek 9. sierpnia do nietypowego wypadku. Na leśnej drodze w miejscowości Piłka (woj. wielkopolskie) ciągnik rolniczy marki Ursus C-360 bez kabiny przewrócił się ciągnąc 2 przyczepy rolnicze załadowane pociętym drzewem.

Bartłomiej Czekała17 sierpnia 2019, 10:02
Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy rozpoznali, że osoba kierująca pojazdem została przygnieciona przez ciągnik rolniczy, który przewrócił się podczas wyciągania z lasu 2 przyczep z pociętym drzewem. Na miejscu działał  już patrol Policji, który zajął się osobą poszkodowaną w wypadku do czasu przybycia ratowników.


Działania ratowników i strażaków z OSP Margonin i PSP Chodzież polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu , udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wykonaniu dostępu i uwolnieniu jej spod leżącego ciągnika. Osoba poszkodowana zabrana została przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.Źródło: OSP Margonin
Foto. Jakub Hermaszewski


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)