Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Z nudów podpalili stogi z belami słomy i siana oraz stodołę. Policja zatrzymała sprawców

Obrazek

Pisaliśmy o tych bezmyślnych podpaleniach podpaleniach na naszym portalu. Od października 2019 roku w pobliżu Pińczowa dochodziło do pożarów stogów z belami siana i słomy przechowywanych na otwartej przestrzeni. Policjantom udało się wreszcie wpaść na trop podpalaczy i zatrzymać sprawców.

Bartłomiej Czekała17 lutego 2020, 07:45
Pożary, które rozpoczęły się w październiku, nie nosiły znamion przypadkowego zaprószenia ognia czy samozapłonu. Od razu było wiadomo, że stoi za nimi umyślne, ludzkie działanie. Dlatego też policjanci z Pińczowa jeszcze w październiku rozpoczęli typowanie ewentualnych sprawców i gromadzenie materiału dowodowego.

Do lutego odnotowano 5 podpaleń stert składowanych balotów siana, słomy. Spłonęła również stodoła. Poniesione straty wstępnie zostały oszacowane na kwotę 35 000 złotych.

 Praca policjantów przyniosła przełom w tej sprawie. Jak informuje Świętokrzyska Policja, pińczowscy funkcjonariusze zatrzymali 3 młodych mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami gminy Pińczów w wieku od niespełna 18 do 21 lat, którzy przyznali się do zarzucanych im czynów i wyjaśnili swój udział w procederze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podpaleń dokonywali aby urozmaicić sobie czas wolny.

Trudno skomentować takie motywy działania bezmyślnych podpalaczy bez przekleństw cisnących się na usta. Pod 2 suchych latach, które przyniosły rolnikom mniejsze zbiory i zapasy pasz objętościowych. głupota tych młodych ludzi pozbawiła kilku hodowców cennej, z trudem zgromadzonej paszy dla zwierząt.

Po przesłuchaniu prokurator zdecydował zastosować wobec wszystkich środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za spowodowanie pożarów i poczynione w ten sposób starty w mieniu grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. bcz na podstawie KWP w Kielcach
Fot. swietokrzyska.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)